pro děti

Čekáte holčičku? Nepodceňte výběr náušniček a péči o ouška

Náušničky se již dlouhou dobu považují za symbol ženskosti a svojí tradicí sahají až do dob starého Egypta.

Na Slovensku se ouška holčiček propichují a ozdobují už několik měsíců po narození, náušničky jsou často první věcí, kterou zvyknou kmotři novorozenou holčičku obdarovat.

Dnešní trh nabízí obrovské množství náušniček v různých tvarech, barvách a materiálech. Ideální volbou jsou náušničky z kvalitního materiálu, který nevyvolává alergické reakce.

Čtěte také:

Jak připravit imunitu dětí na kolektiv

Jaký materiál je nejlepší?
Dětská ouška jsou citlivá, a proto se doporučuje, aby byly náušničky zhotoveny z vysoce kvalitního zlata, nejlépe 14 nebo 18 karátového.

Další možnou alternativou jsou náušnice z chirurgické oceli, neboť neobsahují nikl a slitiny, které by mohly miminku způsobit zdravotní problémy.

Kvalitní materiál tak výrazně napomáhá procesu hojení ran po propíchnutí.

Dbejte na ošetřování
Dětská pediatrička Mária Hovancová říká, že „ideálním obdobím pro propíchnutí uší je v prvních měsících života dítěte. Čím jsou dětičky menší, tím je propíchnutí oušek méně bolestivé a hojení ran kratší. Menší je také riziko narušení nervových zakončení. Ze strany rodičů je zároveň nutná péče o ranky. Ouška je třeba v první týden pravidelně čistit lihem, alespoň 2 x denně z obou stran, aby se tak předešlo infekcím. Vhodné je také náušničky velmi jemně a lehce každý den pootočit. Propichování oušek je tedy bezpečné, je-li prováděno ve sterilním prostředí, za pomoci sterilních nástrojů.“

Samozřejmě není třeba zapomínat ani na to, že propíchnutí uší je třeba svěřit do rukou skutečného odborníka. První volbou rodičů by tak měl být pediatr, druhou ověřený kosmeticky salon, který dodržuje všechny potřebné hygienické zásady.

Nejnovější články

Reklama

pr článek

Další články autora

Reklama

pr článek