pro děti

Zorganizujte svému školákovi zábavnou narozeninovou párty

Starší děti chtějí být „cool“. Proto připravit jim oslavu, ze které budou mít radost a zůstane ve vzpomínkách všech pozvaných kamarádů vyžaduje více kreativních nápadů než dříve.

Začněte plánováním. Lépe co nejdříve, abyste pak nemuseli jen tak „plátat“. Dejte oslavě nějaké téma. Děti to potěší a mohou sami přispět ať už kostýmem nebo přineseným dárkem na dané téma.

Vyberte si nápad, který nejlépe sedne chuti oslavence a pozvané hosty. Téma nesmí být příliš dětské. Musí se odvíjet od věku a zájmů dítěte, ale také od místa, kde se bude oslava konat.

Čtěte také:

Jak vybrat zájmový kroužek pro dítě

Jsi srdečně pozván!
Při sestavování seznamu pozvaných hostů určitě spolupracujte s oslavencem. Lehce ho usměrňujte, aby věděl, že nemůže pozvat každého, koho zná.

Záleží to na vašem rozpočtu i na místě, kde se oslava koná. Pokud se chcete pustit do skutečně hromadné akce, určitě nezapomeňte na pomoc – od dalšího rodiče, nebo si najměte agenturu, která se specializuje na dětské oslavy.

Začněte kreativními pozvánkami. V tomto věku můžete rozeslat pozvánku i přes FB. Ani balóny nic nezkazíte v žádném věku.

Nafoukejte balóny, nezavažte, fixem napište pozvánku, vyfoukněte a opláchněte otvor pro foukání. Vyfouknutý balón pošlete jako pozvánku.

Nebo dejte vyrobit speciální trička s vtipně zpracovaným textem pozvánky. Vymyslete si „logo“ akce, na záda nechte vytisknout program nebo jména pozvaných.

Filmová noc či bazénová párty – fantazii se meze nekladou
Téma oslavy by mělo být vtipné a zábavné. Můžete si troufnout na párty k přespání, které jsou velmi populární zejména mezi dívkami.

Pokud máte vhodné místo, zcela jistě zabodujete s bazénovou párty. Milovníky filmů potěšíte filmovou nocí – například „maratonem“ pro milovníky Harryho Pottera – vstup v kostýmech s touto tématikou bude bonusem.

Pro kluky je ideální sportovní událost, například fotbalový zápas. Zábavou bude také karaoke večer. Focení od profesionálního fotografa dodá oslavě šmrnc a na internetu naleznete spoustu podobných služeb.

Pro umělecké duše je vhodná umělecká párty, kde si děti budou vyrábět vlastní výtvory – malovat trička, ozdobovat květináče, nebo tvořit společný obraz na velkou plátěnou prostěradlo.

Opravdu se stačí jen zamyslet a dobré nápady naleznete kdekoli. K tématu oslavy si pořiďte také vhodné dekorace a doplňky.

Veselou zábavu
K tématu je dobré vymyslet jednoduchý program. Avšak nic moc organizovaného. Cokoli vymyslíte, ujistěte se nejprve, že to váš oslavenec ocení.

Abyste zbytečně nevkládali energii do něčeho, s čím se nakonec nezavděčíte. Mluvte spolu o očekáváních a nevnucujte své nápady a myšlenky, ať se vám zdají jakkoli úžasné.

Starší děti vyžadují více svobody a méně povinných aktivit. Často je stačí jen „nakopnout“. Přítomnost rodičů je u starších dětí až nežádoucí. Buďte však nablízku, abyste mohli rychle přijít, pokud by vás bylo třeba.

Pamatujte, že vše závisí na místě, kde se oslava koná, na programu i počtu pozvaných hostů.

Co budeme jíst a pít?
Děti určitě nemůžete nechat o hladu a žízni. Ke každé dobré akci určitě přispěje i vybrané menu. Nemusí to být nic složitého ani prospekulovaného, ​​hlavně aby dětem chutnalo.

Samotnou součástí programu může být vaření zúčastněných hostů a příprava vlastních jídel.

Tradiční volbou je hamburger, pizza či různé koláče. Ale pokud chcete dětem nabídnout něco zdravějšího a zároveň zajímavého, nabízíme vám několik tipů.

Nejnovější články

Reklama

pr článek

Další články autora

Reklama

pr článek